استقبال لهستان از افزایش تعداد نظامیان آمریکا در این کشور

وزیر خارجه لهستان به بهانه تهدید نظامی روسیه در مرزهای شرقی، از استقرار بیشتر نظامیان آمریکا در این کشور استقبال نموده است.

استقبال لهستان از افزایش تعداد نظامیان آمریکا در این کشور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یاجیک جاپوتوویچ وزیر خارجه لهستان گفته که استقرار نظامیان آمریکا در لهستان فواید بیشتری را در زمینه بازدارندگی روسیه تا اعزام نیرو به غرب اروپا خواهد داشت.

به نوشته خبرگزاری روسی اسپوتنیک وزیر خارجه لهستان در این باره گفت: حضور نیروهای آمریکایی در لهستان نقش بسیار مهمی و بازدارنده ای را ایفا می نماید و بسیار مهمتر از حضور آن ها در غرب است. روسیه اگر نیروهای بین المللی به ویژه نظامیان آمریکایی را در لهستان ببیند، قبل از توسل به شیوه های نظامی، دوباره خواهد اندیشید.

رئیس دستگاه دیپلماسی لهستان ابراز امیدواری کرد که در سفر آینده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این کشور، برنامه های آمریکا برای انتقال نیرو به غرب اروپا معین گردد.

این در حالی است که نیروی هوایی آمریکا چندی قبل از استقرار یک فروند هواپیمای ویژه جنگال خود در لهستان و در راستای حمایت از متحدان منطقه ای خبر داده بود. این هواپیمای ویژه در پایگاه هوایی کرزسینی استقرار یافته و وظیفه آن انجام عملیات تاکتیکی هوایی، اخلال در مقر فرماندهی و مخابراتی دشمن است. (جزئیات بیشتر)

به نوشته اسپوتنیک، ترامپ پیشتر پیشنهاد داده بود که شمار نیروهای نظامی آمریکا در لهستان به 2000 نفر افزایش دهد. ماریوس بلاسژاک وزیر دفاع لهستان نیز در پاسخ به پیشنهاد ترامپ گفت که ورشو 6 مکان عمدتاً واقع در مرزهای شرقی لهستان را در اختیار نیروهای اضافی آمریکا قرار می دهد.

روسیه نیز به نوبه خود گفته که مرزهای غربی خود با لهستان را تقویت می نماید. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چندی قبل در سخنرانی سالانه خود در جمع قانونگذاران و اعضای دولت به واشنگتن نسبت به هرگونه استقرار سامانه موشکی در اروپا و نزدیک مرزهای روسیه هشدار داده بود. پوتین در این سخنرانی با هشدار به آمریکا گفت که بهتر است واشنگتن توهم فزونی نظامی را کنار گذارد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقبال لهستان از افزایش تعداد نظامیان آمریکا در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال لهستان از افزایش تعداد نظامیان آمریکا در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید