فرهنگ و هنر

خسارت به بناهای تاریخی شهرستان فاروج در پی بارش باران

رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فاروج گفت: بارندگی های هفته گذشته، به بناهای تاریخی این شهرستان خسارت زد.

11 تیر 1399

پویش نجات و دانایی با همکاری دانشجویان یزدی چالش اهدای خون راه اندازی کرد

پویش دانایی و نجات با همکاری 5 تشکل دانشجویی دانشگاه یزد چالش اهدای خون راه اندازی کرد.

1 تیر 1399

نسل من طاعون و کوری را لمس نموده است، رمان شکوفه آذر شگفت زده ام کرد

به گزارش خبرنگاران ، هفتم اردیبهشت ماه زادروز نویسنده ای است که تک تک آثارش بیانگر واقع گرایانه فقر مردم است و به همین دلیل عده ای معتقدند که هیچ نویسنده ای به اندازه محمد محمدعلی بر آب و نان و مسائل مرتبط بر آن تمرکز نکرده است. زادروز این نویسنده باعث...

30 خرداد 1399

بازهم یک سینمای بی لکنت از حاتمی کیا، این خروج هم جواب می دهد

خروج حکایت از سینمایی دردمند دارد؛ سینمایی که بودنش مورد غضب و کنایه بعضی است که تاب شنیدن سوژه های خاص را ندارند و نبودنش هم منجر به سینمایی می گردد بی غم و باری به هرجهت.

24 خرداد 1399

آمریکایی ها سس اضافه را آنلاین می بینند

فیلم کوتاه سس اضافه به کارگردانی علیرضا قاسمی به جشنواره ای در آمریکا می رود.

13 خرداد 1399

فتشیسم یا چشم چرانی در سینما

چشم چرانی به تماشای فعالیت های دیگران در حالی که آنها مطلع نیستند گفته می شود. وقتی به تماشای فیلمی می نشینیم در جایگاه یک چشم چران نشسته ایم.

6 خرداد 1399

پای برهنه با استانکو در قرنطینه خانگی!

گروه فرهنگی خبرنگاران در مصاحبه با هنرمندان مطرح، پیشنهادهای آن را جهت مطالعه کتاب و یا تماشای یک فیلم سینمایی جویا شده که در ادامه از نظرتان میگذرد.

23 اردیبهشت 1399

پنه لوپه کروز وارد شبکه زنبور شد، ماجرای جاسوسان کوبایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، قراردادهای پنه لوپه کروز، واگنر مورا و گائل گارسیا برنال بازیگران درام جاسوسی شبکه زنبور به کارگردانی الیویه آسایاس چهارشنبه در آستانه جشنواره فیلم تورنتو اعلام شدند. کمپانی بین المللی آی ام آر فروش فیلم را به خریداران...

20 اردیبهشت 1399

تصاویر ، دومین بیمارستان تاریخی کشور اینگونه در آتش سوخت ، حریق عمدی بود؟

بیمارستان مسیح کرمانشاه به دلایلی از فهرست آثار ملی ایران خارج شده و مالک آن درصدد تغییر کاربری آن بود که با مخالفت کمیسیون ماده پنج این امر محقق نشد؛ حالا این بنای تاریخی شب گذشته در آتش سوخت!

17 اردیبهشت 1399

خبرنگاران پایانی بر لذّت های خشونت آمیز

یک بار دوست عزیزی چیزی گفت که خیلی به من آرامش می داد. جایی آن را خوانده بود. گفت موتسارت، بتهوون و شوپن هرگز نمردند، بلکه به موسیقی تبدیل شدند؛ پس امیدوارم از این آخرین قطعه موسیقی لذت ببرید. این آخرین صحبت های خالق پارک و میزبانان یعنی فورد با بازی آنتونی...

14 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ویروس نویسندگان کرونایی به جان آمازون افتاد

تهران-خبرنگاران- این روزها با شیوع کرونا در همه دنیا، نویسندگان تقلبی نیز مشغول کتاب سازی هستند.

13 اردیبهشت 1399

دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران معرفی گشت

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران را منصوب کرد.

9 اردیبهشت 1399

نوازندگان ارکستر که مسافرکشی می کنند!

ارسلان کامکار بزرگ ترین مشکل ارکستر سمفونیک تهران را کمبود بودجه عنوان می کند و می گوید که دلیل اصلی وضع ارکستر سمفونیک ما ارزش قائل نبودن دولت برای موسیقی است. دولت ما ارکستر سمفونیک را نگه داشته تا در برخی از مراسم ها و جمع ها به صورت مناسبتی اجرا داشته...

5 اردیبهشت 1399

دغدغه جهرمی برای خدمات VOD ها

به گزارش خبرنگاران، صندلی قانونگذاری برای مجوزهای فراوری محتوای چند رسانه ای از جمله صوت و تصویر فراگیر و VOD ها (ویدئو درخواستی) در کشور معین نیست و فعالان این حوزه تکلیف خود را نمی دانند.

3 اردیبهشت 1399

نمایشگاه هنر برای هدیه ، سومین دوره، آنلاین برگزار می شود

بازدید، خرید و تماشای آثار این نمایشگاه آنلاین از طریق لینکhttp://bit.ly/art-for-gift3 امکان پذیر خواهد بود تا همۀ افرادی که ساکن تهران نیستند نیز امکان خرید داشته باشند.

1 اردیبهشت 1399

یک روز همراه با اورژانس برای یاری به بیماران کرونایی

خبرنگار خبرنگاران کوشش های اولین حلقه مدافعان سلامت در نبرد با کرونا را به تصویر کشیده است.

31 فروردین 1399

45 اثر دستی چهارمحال و بختیاری ثبت ملی شده است

بهمن عسگری سوادجانی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه 45 اثر دستی چهارمحال و بختیاری ثبت ملی شده است، گفت: این صنایع دستی شامل نمدمالی، گلیم، نگارگری ملیله دوزی و... است.

29 فروردین 1399

خبرنگاران روسیه: بخش اطلاعاتی آمریکا و انگلیس از کلاه سفیدها علیه سوریه حمایت می کنند

مسکو- خبرنگاران- رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه (اس.و.ار) اظهار داشت، سازمان های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس از گروه کلاه سفیدها برای استفاده در جنگ اطلاعاتی علیه مردم سوریه حمایت می کنند.

24 فروردین 1399

ندای صلح جهانی گاندی در یزد

خبرنگاران/یزد مسئول کمپ بین المللی جایجاگات ضمن رساندن ندای صلح گاندی به شهر دنیای یزد، گفت: یزد نقش بسیار مهمی در هم زیستی بین ادیان داشته است و می تواند پیام صلح دنیای را به همه دنیا مخابره کند.

19 فروردین 1399

نمایشگاه دائمی صنایع دستی سمنان سرانجام سال 96 به بهره برداری می رسد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نمایشگاه دائمی و کارگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی با تکمیل بخش اول تا به امروز تا انتها سال 96 در سمنان تکمیل می گردد.

18 فروردین 1399
تعداد: (95)