حذف آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی ثبت اختراع شد

محققان دانشکده شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان پیروز به بهبود خواص سطح غشاهای پلی اترسولفون شدند که این طرح ثبت اختراع شد.

حذف آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی ثبت اختراع شد

به گزارش خبرنگاران، بهبود خواص سطح غشاهای پلی اترسولفون به یاری نانوذرات آلومینیوم فومارات به عنوان ماده ای با چارچوب فلزی- آلی توسط محققان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی، مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع به همت دکتر مسعود نصیری زرندی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، روح الله اژدری، سارا عبدی دانشجوی دکتری این دانشکده در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 98981 به ثبت رسید.

دکتر نصیری نیز در شرح این اختراع گفت: اصلاح ساختار غشاها و تغییر در خواص سطحی آن ها، یکی از اولویت های اصلی در جهت بهبود عملکرد غشاهای اولترافیلتراسیون در حذف انواع آلاینده از محلول های آبی است که در این طرح کامپوزیت غشایی پلی اترسولفون / نانوذرات آلومینیوم فومارات ساخته شده و خواص آن ها مورد مطالعه و آنالیز قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: از کامپوزیت های غشایی به دست آمده با توجه به مزایایی همچون شار بالاتر از پلی اترسولفون خالص و مقاومت گرفتگی و زبری اندک آن ها، می توان در جهت حذف انواع آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حذف آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی ثبت اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی ثبت اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید