توبیخ؛ جریمه انتقاد از توپ های لیگ برتر، عذرخواهی؛ جریمه حرکت بیرانوند!

رئیس فدراسیون فوتبال درباره تخلف انضباطی دروازه بان پرسپولیس اظهار نظری نموده که جای تأمل دارد.

توبیخ؛ جریمه انتقاد از توپ های لیگ برتر، عذرخواهی؛ جریمه حرکت بیرانوند!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران, علیرضا بیرانوند, مرد سال فوتبال ایران در فصل گذشته با آغاز لیگ جدید بازهم حاشیه ساز شده است. این دروازه بان بعد از بازی با تراکتور در هفته دوم لیگ برتر رو به طرفداران تراکتور حرکتی ناشایست انجام داد. این اتفاق در حالی رخ داد که فیلم حرکت مسئله ساز بیرانوند در فضای مجازی منتشر و باعث شکایت باشگاه تبریزی از دروازه بان تیم ملی شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال امروز (شنبه) در اظهار نظری عجیب اظهار داشت: بیرانوند مصاحبه ای کرد و باشگاه پرسپولیس هم در اطلاعیه ای اظهار داشت منظوری نبوده و عذرخواهی نموده است. همین عذرخواهی بهتر از تنبیه کردن است.

در اینکه می توان در بعضی از موارد روش عذرخواهی به جای تنبیه را برای برخورد با متخلفان در نظر و از آن جواب گرفت, شکی نیست اما آیا این تکنیک مدیریتی می تواند برای مورد بیرانوند کارساز باشد؟

در مبحث مدیریت معمولاً مدیران سازوکار خاصی برای اعمال تشویق و تنبیه به کار می بندند. در بعضی موارد تنبیه را راهی برای برخورد با فرد متخلف می دانند و در مواردی دیگر با توجه به موضوع، ممکن است به جای اعمال تنبیه, روش دیگری مانند عذرخواهی کردن را در نظر بگیرند. این روش را می توان بیشتر در حالتی در نظر گرفت که فرد متخلف سابقه این تخلف را نداشته و می توان با یک عذرخواهی ساده از کنارش گذشت.

با این حال پا درمیانی رئیس فدراسیون فوتبال درباره تخلف انضباطی بیرانوند با توجه به سابقه مشابه این دروازه بان در گذشته نمی تواند خیلی با اصول مدیریتی سازگار باشد آن هم در حالی که در ابتدای همین فصل بعضی از بازیکنان به دلیل انتقاد از کیفیت توپ های مسابقات از سوی کمیته انضباطی توبیخ شده اند. این تفاوت در برخورد شاید در اذهان اینطور تصور گردد که تخلف انضباطی و غیر ورزشی را می توان با یک عذرخواهی سرپوش گذاشت اما اگر کسی نسبت به هر چیزی-از جمله توپ های مسابقات- انتقاد داشته باشد باید با توبیخ یا محکومیت رو به رو گردد. ضمن اینکه این رفتار، باعث می گردد از فردا بازیکن و مربیان به خودشان اجازه دهند هر رفتاری انجام دهند و در نهایت با یک عذرخواهی موضوع را تمام نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توبیخ؛ جریمه انتقاد از توپ های لیگ برتر، عذرخواهی؛ جریمه حرکت بیرانوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توبیخ؛ جریمه انتقاد از توپ های لیگ برتر، عذرخواهی؛ جریمه حرکت بیرانوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید