تشدید بازرسی ها در آستانه شب یلدا، جرائم سنگین در انتظار متخلفان

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، جهانگیر شاهمرادی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص نظارت و بازرسی های ویژه اقلام شب یلدا در استان، اظهار کرد: حدود 15 روز است که طرح تشدید بازرسی در حال اجرا است، در این خصوص به بازرسی های سازمان و همچنین اتاق اصناف دستورات جدی اعلام گردیده است.

تشدید بازرسی ها در آستانه شب یلدا، جرائم سنگین در انتظار متخلفان

وی شرح داد که با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان طرح نظارت بیشتر و دقیق تر بر اصناف و بازار انجام می گردد، گفت: در این طرح مایحتاج ضروری مورد مصرف خانواده ها ازجمله اقلامی که در سوپرمارکت ها ارائه می گردد و همچنین آجیل و خشکباری که این روزها به دلیل در پیش داشتن شب یلدا مورد تقاضای مردم است، موردتوجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر اصناف همه فروشندگان موظف به ارائه فاکتور هستند، به عبارتی قیمتی که برای فروش بر روی آجیل ها و خشکبار درج می گردد باید بر اساس فاکتور رسمی و با احتساب سودهای متعارفی باشد که همکاران ما مسلط به محاسبه آن هستند.

شاهمرادی در ادامه عنوان نمود: اگر فاکتوری که فروشنده های آجیل و خشکبار بر اساس آن خرید خود را انجام داده اند هم قیمت بالا و غیرمعقولی داشته باشد با آن فروشنده خاطی برخورد خواهیم کرد و به سراغ فروشنده های عمده این اقلام هم می رویم.

وی با تأکید بر اینکه قیمت های درج گردیده باید بر اساس فاکتورهای رسمی باشد، ادامه داد: ما قیمت های بازار را آنالیز خواهیم کرد، این نظارت و بازرسی ها منتهی به بازار شب یلدا نیست بلکه تا آستانه عید نوروز ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز شرح داد: انتظار داریم که بازاریان و اصناف خود درزمینهٔ درج قیمت ها و واقعی بودن نرخ اقلام، انصاف را رعایت نمایند؛ زیرا در غیر این صورت مشمول جرائم سنگین خواهند شد.

شاهمرادی در مورد اختلاف قیمت آجیل و خشکبار موجود در سطح بازار نیز گفت: به یقین آجیل و خشکباری متنوعی که در بازار وجود دارد بر اساس سطح کیفیت درجه بندی می گردد، اختلاف قیمت ها به همین دلیل است اما همان طور که اشاره شد بنای کار ما بر اساس فاکتور خریدی است که فروشندگان ارائه می نمایند و باقیمت های غیرواقعی برخورد می گردد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی فروشندگان آجیل و خشکبار موظف هستند بر روی این اقلام قیمت های فروش را درج نمایند و لیست قیمت ها نیز در معرض دید عموم باشد، بیان نمود: در این زمینه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت اغماض نخواهند کرد و اگر تخلفی مشاهده گردد گشت های سیار سازمانی که با همکاری تعزیرات حکومتی در سطح بازار فعال هستند با متخلفان برخورد جدی می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تشدید بازرسی ها در آستانه شب یلدا، جرائم سنگین در انتظار متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید بازرسی ها در آستانه شب یلدا، جرائم سنگین در انتظار متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید