ابزار هنر نقش مهمی در کنترل و مهار آسیب های اجتماعی دارد

به گزارش خبرنگاران، اسدالله درویش امیری شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استان زنجان، با تبریک عید غدیر، اضافه کرد: غدیر یکی از وقایع به یادماندنی و تکرار نشدنی دنیای اسلام است و فلسفه این روز به خوبی در جامعه بازگو و تبیین گردد.

ابزار هنر نقش مهمی در کنترل و مهار آسیب های اجتماعی دارد

وی با بیان اینکه از فلسفه قربان و غدیر سبک زندگی و چگونه زیستن را آموخت، ادامه داد: باید کوشش کنیم آنچه در غدیر رخ داده به شکل صحیحی و جامع در جامعه تبیین گردد.

درویش امیری با بیان اینکه هنر با تاریخ و تمدن کهن ایران گره خورده است و زیربنای آن بومی است، گفت: جامعه ایران، جامعه متمدن و دارای فرهنگ و هنرغنی است که همواره در راستای تحقق مفاهیم و اهداف خود از زبان هنر استفاده نموده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه هنرمندان نقش مهمی در توسعه و تعالی جامعه دارند، استفاده از زبان هنر را در راستای توسعه بسیار مهم و موثر مطرح نمود و ادامه داد: صیانت از هنر و هنرمندان صیانت از بخشی از تاریخ سراسر افتخار ملت ایران است و در صیانت از این تاریخ باید هنرمندان پیشتاز تر از سایرین باشند.

درویش امیری با بیان اینکه هنر و هنرمندان سرمایه های جامعه هستند و جوامع بشری برای تحقق اهداف خود از زبان هنر برای انتقال فرهنگ ها و مفاهیم خود استفاده می نمایند، گفت: هنرمندان به عنوان سرمایه فرهنگی و اجتماعی نقش تاثیرگذاری در جامعه دارند که باید هم جامعه هنری و هنرمندان و مردم ایران و مسئولان از صندلی هنر و ارزش های آن صیانت نمایند.

استاندار زنجان با بیان اینکه جامعه امروز گرفتار آسیب های اجتماعی است، گفت: ابزار هنر نقش مهمی درکنترل و مهار آسیب های اجتماعی دارد. درویش امیری اضافه نمود: آسیب های اجتماعی امروز باعث بروز چالش های مختلف در جامعه گردیده است که باز کردن فضا برای هنر می تواند به کنترل و مهار این آسیب ها کمک کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ابزار هنر نقش مهمی در کنترل و مهار آسیب های اجتماعی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار هنر نقش مهمی در کنترل و مهار آسیب های اجتماعی دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید