8 دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، فرآیند انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری حرفه ای از 20 آبان شروع شده است و تا 10 آذرماه ادامه دارد.

8 دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند

این فرآیند به صورت اینترنتی و تنها در سامانه نقل و انتقال دانشجویان به صورت کشوری صورت می گیرد و دانشجویان پس از بارگذاری مدارک مورد احتیاج، باید در انتظار پاسخ دانشگاه های مربوطه باشند.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که در نیمسال دوم 97-98 پذیرش دانشجوی انتقال یا میهمانی ندارند اعلام نموده است که اطلاع رسانی لازم در این زمینه را انجام دهند.

پس از آنالیز مدارک نتایج نهایی در بازه زمانی 24 دی تا 8 بهمن 97 اعلام می گردد.

تاکنون دانشگاه های علوم پزشکی ارومیه، اصفهان، بابل، تبریز، شهرکرد، زابل، کرمان و ایران اعلام نموده اند که برای نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 امکان پذیرش دانشجوی میهمان و انتقالی را ندارند و هر یک شرایط خاص خود را اعلام نموده اند.

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بیان کرد: با عنایت به کمبود امکانات، فضای فیزیکی وآموزشی، این دانشگاه برای نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 هیچ گونه پذیرش دانشجوی جدید ندارد. پذیرش دانشجوی میهمان و انتقال به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه فقط یک بار در سال و در تابستان صرفاً به وسیله سامانه وزارت بهداشت انجام می گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید نموده است: با توجه به تعداد زیاد درخواست های نقل و انتقال در هر سال این دانشگاه به منظور رعایت اصل عدالت و بر اساس آئین نامه های آموزشی مصوب شورای عالی برنامه ریزی سالی یکبار در حدود تیر و مرداد بر اساس سیاستهای شورای دانشگاه مدارک لازم از جمله، موافقت دانشگاه مبدأ به صورت رسمی و سایر مدارکی که در امتیاز بندی مؤثر است را در رشته هایی که ظرفیت پذیرش وجود دارد دریافت نموده و پس از آنالیز در شورای نقل و انتقال دانشجویان برای اتخاذ تصمیم مطرح می نماید.

این دانشگاه همچنین جدول مربوط به شاخصهای امتیاز بندی دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی درسال تحصیلی 98-97 را اعلام نموده است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام نموده است: سامانه میهمانی و انتقال صرفا برای خروج متقاضیان برای نیمسال دوم 98-97 فعال است و دانشگاه علوم پزشکی بابل هیچگونه پذیرش اعم از میهمانی و انتقال برای نیمسال دوم 98-97 ندارد. میهمانی و انتقال در تابستان سال آینده صرفاً به وسیله سامانه وزارت بهداشت انجام می گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اطلاعیه ای یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 هیچ گونه پذیرش دانشجوی جدید ندارد.. این دانشگاه اعلام نموده است: در خصوص دانشجویانی که شهریورماه سال تحصیلی 98-97 به وسیله مکاتبات ارسال انجام گرفته و اعلام در سامانه، با دو ترم میهمانی آنان موافقت شده است احتیاجی به ثبت نام مجدد در سامانه ندارند.

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز اعلام نموده است این دانشگاه برای نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 هیچ گونه پذیرش دانشجوی جدید ندارد.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید نموده است به دلیل کمبود امکانات، فضای فیزیکی وآموزشی، برای نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 هیچ گونه پذیرش دانشجوی جدید ندارد. این دانشگاه اعلام نموده است پذیرش دانشجوی میهمان و انتقال به دانشگاه علوم پزشکی زابل فقط یک بار در سال و در تابستان صرفاً به وسیله سامانه وزارت بهداشت انجام می گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: سامانه نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان در نیمسال دوم 98-97 در نیمسال مذکور بسته است و دانشگاه علوم پزشکی کرمان این خصوص هیچ گونه درخواست انتقالی را آنالیز نخواهد کرد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام نموده است: باتوجه به تکمیل ظرفیت و عدم امکان پذیرش دانشجوی مهمان وانتقالی، سامانه مذکور در نیمسال دوم 98-97 برای این دانشگاه بسته است و هیچ گونه درخواستی جهت مهمانی و یا انتقال مورد آنالیز قرار نخواهد گرفت و درصورت وصول ، فرم مربوطه عیناً اعاده خواهد شد.

برخی از دانشگاه های علوم پزشکی بزرگ از جمله تهران و شهید بهشتی نیز اطلاعیه ای مبنی بر عدم یا وجود امکان انتقال دانشجویان منتشر ننموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "8 دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید