چاک شومر: پمپئو به پوتین نسبت به مداخله در انتخابات آمریکا هشدار دهد

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا تاکید نمود، مایک پامپئو باید در جریان دیداری که فردا سه شنبه با رئیس جمهور روسیه خواهد داشت به او نسبت به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا هشدار دهد.

چاک شومر: پمپئو به پوتین نسبت به مداخله در انتخابات آمریکا هشدار دهد

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا در نامه ای که به مایک پامپئو وزیر امور خارجه این کشور فرستاد نوشت: لازم است که شما در جریان دیدارتان با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به او هشدار دهید هر گونه اقدامی به منظور مداخله در انتخابات کشور ما با یک پاسخ فوری و قدرتمند روبه رو خواهد شد.

شومر در ادامه نامه خود توضیح داد: رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تعاملش با ولادیمیر پوتین به ویژه در ارتباط با این مساله حیاتی، باید تغییر یابد. من از شما می خواهم کاملاً خطاب به ولادیمیر پوتین تصریح کنید که مداخله در انتخابات آمریکا تحمل نخواهد شد.

این نامه در حالی فرستاده شده که مایک پمپئو قرار است فردا سه شنبه با پوتین در شهر سوچی روسیه دیدار داشته باشد.

این اولین دیدار یک مقام ارشد دولت آمریکا با رئیس جمهور روسیه از زمان انتشار گزارش تحقیقات بازرس ویژه رابرت مولر درباره مساله ارتباط کمپین انتخاباتی 2016 ترامپ با روسیه و مداخله مسکو در این انتخابات است.

اخیرا کریستوفر رای، مدیر سازمان اف.بی.آی آمریکا نیز هشدار داد، دولت آمریکا باید آماده حمله ای دیگر به سیستم های انتخاباتی آمریکا در سال 2020 باشد.

شومر در نامه خود عنوان نمود: در هفته های اخیر مردم آمریکا دوباره شنیدند که ولادیمیر پوتین دستور به یک حمله گسترده و سیستماتیک به دموکراسی کشور ما را داده است.

وی اضافه کرد: حتی اخیراً کریستوفر رای مدیر اف .بی .آی به مردم آمریکا گفت، کوشش های روسیه در زمان انتخابات 2018 یک مانور تمرینی برای انتخابات 2020 بوده است و ما باید آماده رویاروییبا یک کمپین دیگر همراه با تدابیری فعال برای حمله به سیستم های انتخاباتی خود باشیم. این اظهارات کریستوفر رای باید ما را هوشیار سازد.

شومر چند روز پیش نیز از گفت وگوی تلفنی که دونالد ترامپ با پوتین داشت و اظهارات ترامپ بعد از این مکالمه مبنی بر عدم بحث با پوتین بر سر کوشش های مسکو برای مداخله در انتخابات آمریکا انتقاد کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چاک شومر: پمپئو به پوتین نسبت به مداخله در انتخابات آمریکا هشدار دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاک شومر: پمپئو به پوتین نسبت به مداخله در انتخابات آمریکا هشدار دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید