پامپئو خطاب به شورای امنیت: تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه یابد

وزیر خارجه آمریکا در پیامی توییتری ضمن تکرار اتهام زنی ها به ایران، از شورای امنیت سازمان ملل خواست از تداوم تحریم تسلیحاتی ایران اطمینان حاصل کند.

پامپئو خطاب به شورای امنیت: تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه یابد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه لفاظی های ضد ایرانی مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، او حالا از نزدیک شدن موعد برطرف تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل به شدت ابراز نگرانی نموده و بر ضرورت ادامه این تحریم تأکید نموده است.

وزیر خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه)، در خصوص چشم انداز برطرف تحریم های تسلیحاتی ایران در سال پنجم اجرای برجام، در توییتر نوشته است: ایران همچنان بزرگ ترین تهدید صلح و امنیت است و تغییری در این موضوع حادث نشده است. ما باید با هم کار نموده و با استفاده از همه بازارهای در دسترسمان، ثبات و رفاه را به خاورمیانه آورده و ایران را از دسترسی به منابعش به منظور دست زدن به رفتار شرورانه در سراسر دنیا منع کنیم.

وی اضافه کرد: نباید به ایران اجازه داده گردد که این رفتار مخرب را ادامه دهد. به خاطر مردم ایران و دنیا، شورای امنیت سازمان ملل باید نقشی حیاتی در زمینه اطمینان از تداوم تحریم تسلیحاتی این کشور پیشرو در حمایت از تروریسم در دنیا ایفا نماید.

مایک پامپئو 22 مرداد ماه هم در این باره گفته بود: زمان در حال گذر است. زمان باقی مانده پیش از آنکه تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران به سرانجام برسد و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی (فرمانده نیروی قدس سپاه) برداشته گردد، به سرانجام نزدیک می گردد.

وزیر خارجه آمریکا در آن موقع، لینکی از سایت وزارت خارجه آمریکا را در توییتش قرار داده بود که طبق آن تحریم تسلیحاتی ایران 18 اکتبر 2020 (27 مهرماه 1399) به سرانجام خواهد رسید و پس از آن ایران می تواند به فروش تسلیحات پرداخته و از کشورهای خارجی تسلیحات خریداری کند. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "پامپئو خطاب به شورای امنیت: تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو خطاب به شورای امنیت: تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید