هند: تجارت با ایران را متوقف نمی کنیم

وزیر امور خارجه هند چهارشنبه تأکید نموده روابط کشورش با ایران را متوقف نخواهد کرد و آن را تحت تأثیر یک کشور ثالث قرار نخواهد داد.

هند: تجارت با ایران را متوقف نمی کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت هند روز چهارشنبه علی رغم فشارها و هشدارهای دولت آمریکا بار دیگر تأکید نموده برنامه ای برای توقف تجارت با ایران ندارد و روابط دو کشور تحت تأثیر یک کشور ثالث قرار نخواهد گرفت.

سوبرامانیام جیشنکار وزیر خارجه هند به سوالی درباره اینکه آیا دولت هند برنامه ای برای قطع تجارت با ایران دارد پاسخ منفی داد. او در پاسخ به این سوال که آیا دولت آمریکا هند را برای قطع روابط تجاری با ایران تحت فشار قرار داده است گفت: روابط دوجانبه هند با ایران مستقل است و تحت تأثیر روابط هند با هیچ کشور ثالث قرار نمی گیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش در حاشیه نشست گروه 20 در ژاپن با نخست وزیر هند دیدار و درباره مسائل مختلف از جمله ایران با او رایزنی کرد.

منابع خبری گزارش دادند نخست وزیر هند در این دیدار بر نگرانی های کشورش برای تأمین انرژی تأکید نموده، اما در انتها دو طرف توافق نموده اند تماس ها در مورد ایران را ادامه دهند.

هند از جمله مهمترین کشورهای آسیایی است که از ایران انرژی وارد می نماید و برای تامین بخشی از نیازهای خود در بخش انرژی به جمهوری اسلامی ایران وابسته است. این کشور دومین خریدار بزرگ نفت ایران به شمار می آید، اما به خاطر تحریم های آمریکا اخیراً واردات نفت خود از ایران را کاهش داده است.

تحریم های یکجانبه دولت آمریکا علیه ایران از آبان ماه سال گذشته، در پی خروج این کشور از توافق هسته ای برجام که یک توافق مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد است از سر گرفته شده است.

دولت آمریکا ادعا نموده میخواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما مقام های جمهوری اسلامی ایران گفته اند با این سیاست مقابله خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هند: تجارت با ایران را متوقف نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند: تجارت با ایران را متوقف نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید