همزمانی پخش یک قطعه با ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، توحید و حامد کاظمی گروه موسیقی دِکُر را چند وقتی است راه انداخته اند و هر دو تاکید می نمایند قرار نیست هیچ کدام از آثارشان به یکدیگر شبیه باشد. آن ها می گویند موسیقی شان موسیقی پاپ ـ ایرانی است اما مبتنی بر موسیقی دستگاهی و نوید می دهند که قرار است در آثار آینده دِکُر موزیک از ترکیب موسیقی های نواحی و فولکلور ایرانی نیز استفاده ای نوآورانه نمایند.

همزمانی پخش یک قطعه با ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل

حامد کاظمی در ابتدای مصاحبه با وبلاگ گردشگری و مسافرت با تشریح سبک کارهای دِکُر موزیک اظهار می نماید: نمی توان گفت ما یک گروه تلفیقی هستیم بلکه یک گروه پاپ متفاوت هستیم.

او ادامه می دهد: قرارمان بر این است که من بخش های ایرانیِ کارها را بخوانم و توحید گذری به سبک های مختلف مانند پاپ، راک و ... بزند و دلیل اینکه من بیشتر لحن سنتی و اصیل را لحاظ می کنم به دلیل نوع تنظیم موسیقی گروه ما و ساختمان حنجره من است.

این خواننده ادامه می دهد: موسیقی ما پاپ ـ ایرانی یعنی مبتنی بر موسیقی دستگاهی است. در کارهای آینده مان نیز قرار است ملودی هایمان را با بهره گیری از موسیقی فولکلور و نواحی نظیر بختیاری، آذربایجانی و .... ترکیب کنیم که کار سختی است اما نتیجه آن بسیار جالب خواهد بود.

حامد کاظمی با بیان اینکه در گروه دِکُر سعی می کنیم هیچ کدام از آثارمان شبیه به یکدیگر نباشد، درباره اینکه چگونه می توان آثاری را ارائه کرد که مخاطب را حفظ کرد و به تکرار نیفتاد؟ می گوید: سخت است به تکرار نیفتی اما کوشش ما بر این است که قطعات مشابه هم نداشته باشیم؛ البته خوانندگانی هستند که بسیاری از قطعاتشان به یکدیگر شبیه است اما مردم آن ها را می شنوند و لذت می برند زیرا با آن ارتباط می گیرند.

او ادامه می دهد: خدا را شکر تا اینجای کارمان با استقبال مخاطبان روبرو بوده ایم و از این به بعد هم سعی می کنیم با ارائه کارهایی متفاوت و متناسب با ذائقه مردم، بخش زیادی از جامعه را به خود علاقه مند کنیم. هدف ما این است به مردم خوراک موسیقایی خوب بدهیم.

توحید کاظمی خواننده دیگر گروه دِکُر نیز معتقد است باید متناسب با زمان اثر موسیقایی را منتشر کرد و خوراک موسیقایی خوب داد تا اثر مخاطب خود را پیدا کند.

او درباره همزمانی پخش قطعه با همیم و انتشار کلیپی از ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل به وبلاگ گردشگری و مسافرت گفت: ما به مدت یک سال اثری را منتشر نکردیم و در این مدت کوشش داشتیم موزیک های جدید فراوری کنیم. اما انتشار قطعه با همیم با ازدواج برادرمان همزمان شد و ما تصمیم گرفتیم با توجه به محتوای اثر که موضوعی عاشقانه است، این قطعه را به آن ها هدیه کنیم.

این خواننده همچنین درباره برنامه های پیش روی گروه دِکُر تا انتها امسال شرح می دهد: اگر خدا بخواهد در آینده ای نزدیک ضمن پخش قطعات جدید، آلبوم مان را نیز منتشر می کنیم و برای اجراهای صحنه ای آماده می شویم.

توحید کاظمی با اشاره به سابقه حضور این گروه موسیقی در برنامه های تلویزیونی مانند خندوانه، درباره رویکرد صدا و سیما نسبت به موسیقی بیان می نماید: بستر و رویکرد این سازمان در حوزه موسیقی آزادتر گردیده و حمایتِ برنامه های تلویزیونی نظیر دورهمی و خندوانه از هنرمندان موسیقی بیشتر گردیده است، اما با وجود و گسترش فضای مجازی و سایر رسانه های نوظهور، تلویزیون تاثیرگذاری سابق را ندارد.

او همچنین درباره راهکارهای راضی نگه داشتن مخاطب بیان می نماید: یکی از ادعاهایمان این است که موسیقی هایمان شبیه به هم نیست. قالب را حفظ کردیم اما موزیک ها تکراری نیست. به هر حال ما تمام کوشش مان را می کنیم مخاطبان باهوش و هنرشناس ایرانی را با ارائه قطعات و کارهای خوب و نوآورانه راضی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همزمانی پخش یک قطعه با ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمانی پخش یک قطعه با ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید