نقد رفتار 2 سرمربی؛ کاش بدانید چه می گوئید!

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، افشین قطبی و علیرضا منصوریان حرف های عجیبی می زنند. آن ها در فوتبال غرب و شرق حضور داشته اند و شنیدن این حرف ها از آن ها بیش از حد باورنکردنی است.

نقد رفتار 2 سرمربی؛ کاش بدانید چه می گوئید!

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، خبرآنلاین نوشت: یک قانون نانوشته در ایران وجود دارد که هر کس هر اشتباهی کند، آن را پشت سایه مردم پنهان می نماید. فرقی نمی نماید آن اشتباه چه چیزی بوده و اصلاً از چه کسی سر زده است. نکته مهم مسئله نشان دادن مردمی بودن و محبوبیتی است که البته گواهی هم بر آن نیست.

علیرضا منصوریان با تأخیری طولانی به نشست خبری پس از بازی می آید، از او محترمانه سوال می گردد چرا اینقدر دیر تشریف آورده اید، او هم عصبانی می گردد. سفره دلش را باز می نماید که چرا هیچکس درک نمی نماید او آدم محبوبی است و این محبوبیت نباید باعث غرور گردد. سرمربی ذوب آهن در نشست خبری پس از پیروزی اش به جای آن که حرف های غیرفوتبالی را در حاشیه سوالات وبلاگ گردشگری و مسافرت مطرح کند، شروع به پند و اندرز می نماید. منصوریان با تأخیری طولانی سراغ وبلاگ گردشگری و مسافرتی می آید که منتظر او هستند و بعد طلبکار هم می گردد که چرا آنها نمی فهمند او داشته با هوادارانش سلفی می گرفته است.

تصور کنید این اتفاق برای منصوریان در سن پائولی رخ می داد. فارغ از آن که او اصلاً اجازه چنین حرکتی را به خودش نمی داد، احتمالاً در صورت انجام آن با جریمه سنگینی روبرو می شد. در فوتبالی که حتی غیبت بازیکنان و کادرفنی در نشست های خبری با جریمه های سنگین پاسخ داده می گردد، سلفی دریافت بهانه خنده داری برای برهم زدن نظم یک مسابقه فوتبال است. طبق قانون فوتبال ایران، کادرفنی یا بازیکنانی که قرار است در نشست های خبری پس از بازی حضور داشته باشند، 30 الی 45 دقیقه فرصت دارند تا خودشان را به بلندگوی وبلاگ گردشگری و مسافرت برسانند. با این که منصوریان در حال سلفی دریافت با هوادارانش دیده شده، او این مسئله را رد نموده است: دیر آمدن من ربطی به سلفی ندارد. یک بچه 6 ساله آمده بود و من حتی خم شدم که با او سلفی بگیرم و اگر 25 دقیقه هم طول می کشید، می ایستادم.

علی منصور ابتدا می گوید تاخیرش ارتباطی با سلفی دریافت ندارد. اما بعدتر می گوید اگر 25 دقیقه هم لازم باشد، برای سلفی دریافت وقت می گذرد. تناقض عجیبی که در حرف های منصوریان هست، تمامی ندارد: در خصوص دیر آمدن من باید بگویم به علت بارش شدید باران خیس شده بودم. خدای نانموده قصد بی احترامی نداشتم، مشهد شهر امام رضا است. کدام یک بی احترامی است؟ دیر آمدن سر کنفرانس خبری یا با لباس خیس نشستن مقابل وبلاگ گردشگری و مسافرت؟ تصور کنید یورگن کلوپ در هوای همواره بارانی انگلستان پس از یک ساعت به کنفرانس خبری پس از بازی بیاید. احتمالاً این اتفاق هیچ وقت رخ نمی دهد چون کلوپ می داند در هوای بارانی باید چه لباس بپوشد و البته که خیس از باران بودن عیبی نیست که بخواهد پنهانش کند. او سرمربی یک تیم فوتبال است که در هر اتمسفری همراه تیمش است و پاسخی مناسب برای عملکرد شاگردانش ارائه می دهد. کاش علیرضا منصوریان بداند هر چیزی وقت خودش را دارد و قرار نیست وقتی همه وبلاگ گردشگری و مسافرت منتظر او هستند، او پاسخ هوادارانش را بدهد.

مورد افشین قطبی اما عجیب تر است. سرمربی فولاد که سابقه فعالیت در ژاپن، چین و آمریکا را دارد، از این که علی دایی پس از خاتمه بازی با او دست نداده ناراحت است. احتمالاً قطبی هنوز هم شناخت واضحی از فوتبال ایران ندارد. سرمربی سابق تیم ملی ایران کوچک ترین حرکتی را سوءظن احساس می نماید و فکر می نماید باید برای آنها پاسخی داشته باشد. این که علی دایی پیش از شروع بازی با او خوش وبش نموده و پس از پیروزی مقابل تیم قطبی برای خداحافظی پیش او نرفته است، حرکت زشتی است؟ شاید اگر دایی بازی را باخته بود و نمی خواست با قطبی رودررو گردد، انتقاد سرمربی فولاد خوزستان منطقی تر بود. آیا لیگ برتر مهمانی است که پس از آمدن و پیش از رفتن با یکدیگر سلام و علیک کنیم؟ این اتفاق در همه جای جهان رخ می دهد. هیچکس انتظار خاصی از رقیبش ندارد و می داند آن چیز که اهمیت دارد، اتفاقات درون زمین است.

قطبی از دور اتفاق هایی را در فوتبال ایران دیده و فکر می نماید همواره همه چیز برای کری خواندن است. برای یک سرمربی که از شرق تا غرب را با فوتبال زندگی نموده، داشتن توهم توطئه چیز خطرناکی است. هیچکس قرار نیست در زمین برای قطبی مشکل ایجاد کند و اگر هم کسی قرار باشد بحرانی برای فولاد خوزستان ایجاد کند، قطعاً سرمربی رقیبی نیست که در طول فصل تنها 180 دقیقه او را می بیند. علی دایی به شهر قدس رفته، از افشین قطبی استقبال نموده، تیمش را راهنمایی نموده، یک پیروزی ارزشمند را کسب نموده و راهی خانه شده است. چه چیزی این وسط دلگیرکننده است؟ چون ده سال پیش افشین قطبی جانشین علی دایی در تیم ملی شده، حالا علی دایی با افشین قطبی خداحافظی هم نمی نماید؟ دایی درباره خاتمه بازی با فولاد خوزستان می گوید: من متأسفم که برخی ها چنین افکاری را در ذهن شان پرورش می دهند، درباره این مسئله که من مشکل داشته ام باید بگویم پس چرا اول بازی صحبت کردم؟ آیا هر کسی که خوب حرف بزند باشخصیت است؟ شخصیت را شما در چه می بینید؟ شخصیت خیلی جنبه ها دارد، نمی گردد فقط در حرف قشنگ زدن ببینیم. نیمکت فولاد که بیشتر از ما اعتراض کرد و سرمربی فولاد هم با آن هم اعتراضی که کرد، ولی از داور کارت هم نگرفت.

در همه جای جهان چنین رفتارهایی جریمه دارند. اصلاً یکی از دلایل اصلی رخ ندادن چنین اتفاق هایی جریمه هایی است که می تواند هر سرمربی یا بازیکنی را نقره داغ کند. علی منصوریان باید قوانین لیگ برتر را بپذیرد و افشین قطبی هم نباید هر رفتاری را سوظن بداند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقد رفتار 2 سرمربی؛ کاش بدانید چه می گوئید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد رفتار 2 سرمربی؛ کاش بدانید چه می گوئید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید