مقام کرد سوریه: توافق با دمشق صرفا نظامی است

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، یک مقام ارشد کرد سوریه خاطرنشان کرد، یادداشت تفاهم امضا شده بین نیروهای دموکراتیک سوریه و ارتش سوری تنها نظامی است و روسیه در شمال سوریه منطقه پرواز ممنوع را به اجرا گذاشته است.

مقام کرد سوریه: توافق با دمشق صرفا نظامی است

توافق دولت سوریه و کردها

به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، آلدار خلیل، مسؤول مرکز روابط دیپلماتیک در جنبش جامعه دموکراتیک در توییتر نوشت، یادداشت تفاهم امضا شده بین نیروهای کرد و ارتش سوریه گامی پیشگیرانه برای حمایت از مرزهاست و اداره خودمختار از لحاظ انجام وظایف دولت در حفظ امنیت کشور به عنوان یک طرح و ایده هیچ مغایرتی با گام جدید لحاظ شده ندارد.

این مقام ارشد کرد اظهار کرد: توافق با دمشق و مسکو در وهله نخست یک توافق نظامی برای استقرار نیروها در مناطق هم مرز با ترکیه است.

ترکیه

وی اضافه نمود: توافق مربوطه به وضعیت اداره خودمختاری یا وضعیت شهرها و شهرک های دیگر نمی پردازد فقط مربوط به اداره فوق العاده اوضاع برای توقف پیشروی نیروهای ترکیه و تجاوزاتشان به خاک سوریه است.

این مقام کرد ادامه داد: ملت ما در شمال و شرق سوریه در هیچ مرحله ای به دنبال جدایی نبوده بلکه برعکس ثابت کردند که هدف آنها وحدت سوریه و جامعه آن است.

اداره خودمختاری در شمال و شرق سوریه روز یکشنبه از توافق با دولت سوریه در زمینه ورود ارتش سوری به مناطق کردنشین و استقرار در طول مرزهای سوریه و ترکیه برای ممانعت از حمله ترکیه اطلاع داد و گفت، این توافق فرصت را برای آزادسازی بقیه خاک سوریه از دست ارتش ترکیه نظیر عفرین و دیگر شهرک ها فراهم می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "مقام کرد سوریه: توافق با دمشق صرفا نظامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام کرد سوریه: توافق با دمشق صرفا نظامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید