فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، رئیس جمهوری آمریکا فرمانی را برای محافظت از ایالات متحده در برابر دخالت خارجی ها در انتخابات این کشور امضا کرد.

فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری درباره جزئیات این فرمان سخن گفت. به گفته وی، فرمان جدید ترامپ بر تحریم کشورها و عواملی که در صدد دخالت در انتخابات آمریکا هستند، تأکید دارد.

این فرمان مقرر می نماید که وزارتخانه های امور خارجه و خزانه داری آمریکا در رابطه با تحریم ها و اعمال آنها تصمیم خواهند گرفت.

بولتون همچنین عنوان نموده که تحریم ها شامل ضبط اموال و دارایی ها، محدود کردن دسترسی به نهادهای اقتصادی آمریکا و ممنوعیت تجارت شهروندان آمریکایی با شرکت های درگیر در ماجرا خواهد بود.

دونالد ترامپ هدف حمله منتقدانی واقع شده است که می گویند وی خطراتی را که متوجه انتخابات این کشور است، آن چنان که باید جدی نمی گیرد و به ویژه نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری دو سال قبل ایالات متحده را باور ندارد.

جان بولتون اما در اظهارات روز چهارشنبه خود بیان کرد که امضای این فرمان نشان از آن دارد که رئیس جمهوری آمریکا برای امنیت انتخابات این کشور اولویت قائل است.

وی اضافه کرد که فرمان جدید رئیس جمهوری، کارزارهای جاسوسی یا هر گونه کوشش برای دخالت در نتیجه انتخابات را خنثی می نماید.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دن کوتس، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا نیز بولتون را در این کنفرانس خبری همراهی می کرد.

کوتس گفت، ایالات متحده در حال حاضر نشانه ای از مداخله روسیه در انتخابات این کشور به آن شدت که در انتخابات دو سال قبل شاهد بود، نمی بیند اما ماجرا را تمام گردیده نیز فرض نمی نماید.

وی همچنین بیان کرد که ایالات متحده نگران فعالیت های سایبری چین، کره شمالی و ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید