عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیتی سودان سوگند خورد

در پی اینکه شورای نظامی سودان و گروه های آزادی و تغییر (اپوزیسیون) سه شنبه شب رسما شورای حاکمیتی را که رهبری مرحله انتقالی را برعهده خواهد داشت، تشکیل دادند، عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس این شورا سوگند یاد کرد.

عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیتی سودان سوگند خورد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه الجزیره، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی ساعت 11 صبح امروز در مقابل رئیس دستگاه قضایی سوگند یاد کرد. او به مدت 21 ماه ریاست این شورا را برعهده خواهد داشت. کل 11 عضو شورای حاکمیتی نیز امروز مقابل البرهان سوگند یاد کردند.

شمس الدین کباشی، سخنگوی شورای نظامی سودان اعلام نموده بود که یک دستور براساس قانون اساسی برای تشکیل شورای حاکمیتی متشکل از 11 عضو و به ریاست عبدالفتاح البرهان که امروز (چهارشنبه) سوگند یاد می نماید، صادر شد.

وی اضافه نمود: عبدالفتاح البرهان دستوری را برای تشکیل شورای حاکمیتی به نحو زیر صادر کرد: عبدالفتاح البرهان رئیس شورا و با عضویت محمد حمدان دقلو، شمس الدین کباشی، یاسر العطا، ابراهیم جابر، حسن شیخ ادریس، محمد الفکی سلیمان، محمد حسن التعایشی، صدیق تاور کافی، عایشه موسی و رجاء نیکولا عبدالمسیح.

شورای نظامی و گروه های آزادی و تغییر شنبه گذشته به صورت نهایی سند بیانیه قانون اساسی و بیانیه سیاسی درباره ساختار و تقسیم قدرت در دوره انتقالی را امضا کردند.

ساختار قدرت طی دوره انتقالی شامل سه شورا یعنی کابینه، شورای قانونگذاری و شورای حاکمیتی است که متشکل از 11 عضو شامل شش غیرنظامی و پنج نظامی است. یک نظامی برای 21 ماه اول ریاست این شورا را برعهده خواهد داشت و یک غیرنظامی ریاست 18 ماه باقی مانده را برعهده دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیتی سودان سوگند خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیتی سودان سوگند خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید