شکایت نوبخت از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور درباره درآمدهای نفتی

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت که رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به رئیس مجلس از نمایندگان امضا کننده نامه ای مربوط به درآمدهای نفتی شکایت نموده است تا این موضوع در هیأت نظارت آنالیز گردد.

شکایت نوبخت از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور درباره درآمدهای نفتی

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، محمد حسینی در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه) گفت: 9 نماینده مجلس نامه ای به رئیس جمهور نوشتند که ناظر به گزارش دیوان محاسبات در تفریغ بودجه 95 است که رئیس دیوان محاسبات آن را در 4 بهمن سال 96 قرائت کرد.

وی شرح داد: طبق این گزارش مبالغ حاصل از فروش گاز باید به حساب خزانه و سهم فروش صادراتی گاز باید به حساب صندوق توسعه ملی واریز گردد که این رقم ها به حساب خزانه برگشت داده نشدند. علی رغم این که یک سال از قرائت گزارش تفریغ بودجه می گذرد ولی هنوز این موضوع مشخص تکلیف نشده و ما از رئیس جمهور خواسته ایم به این وضعیت رسیدگی کند.

حسینی اضافه نمود: آقای نوبخت نامه ای به رئیس جمهور با محتوای شکوائیه از نمایندگان نوشته، همچنین نامه ای به رئیس مجلس با عنوان شکایت از نمایندگان امضا کننده نوشته و خواهان آنالیز این موضوع در هیأت نظارت شده است.

احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس نیز در گفت وگو با وبلاگ گردشگری و مسافرت، گفت که هنوز نامه ای به هیأت رئیسه ارائه نشده است.

همچنین محمد جواد جمالی سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز به وبلاگ گردشگری و مسافرت گفت که این موضوع را از زبان صادقی شنیده است ولی هنوز رسماً نامه ای به هیأت نظارت داده نشده است.

چندی پیش 9 نماینده مجلس در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به عدم مشخص تکلیف 16 هزار میلیارد تومان و یک میلیارد و 177 میلیون دلار از درآمدهای نفتی که باید از محل فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز می شد، انتقاد نموده و خواهان آنالیز این موضوع از سوی رئیس جمهور شدند. این نامه به امضای احمد سالک نماینده اصفهان، احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، محمد دهقان نماینده طرقبه، محمود صادقی نماینده تهران، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، محمد حسینی نماینده تفرش، اسدالله عباسی نماینده رودسر، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز و علیرضا سلیمی نماینده محلات رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شکایت نوبخت از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور درباره درآمدهای نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت نوبخت از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهور درباره درآمدهای نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید