سیل 376 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های کرمانشاه وارد کرد

جلیل بالایی در تبادل نظر با خبرنگاران برآورد نهایی خسارت وارده از سیل اخیر را 376 میلیارد تومان اعلام نمود و گفت: اعتبار لازم برای بازسازی و اصلاح زیرساخت های عمرانی که بتواند در مقابل بارش های هم وزن بارش اخیر مقاومت و مجدد آسیب نبیند حدود 765 میلیارد تومان است.

سیل 376 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های کرمانشاه وارد کرد

وی اضافه کرد: بیشترین خسارت در این سیل اخیر به راه ها و پل های ارتباطی و زیرساخت های کشاورزی وارد شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: جبران خسارت ناشی از ورود گل و لای به مخازن و شبکه آب شرب ریجاب 500 میلیون تومان است اما اگر بخواهیم موضوع کدورت و گل آلود شدن که با کمترین بارش و یا پس لرزه فضای روانی جامعه را متأثر می نماید با نصب دستگاه تصفیه برای چندین سال حل کنیم 5 میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد.

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از پل های راه روستایی باکس و یا لوله هستند که با اعتبار محدود قابل بازسازی است اما اگر بخواهیم یک پل با مشخصات فنی که توان مقاومت در برابر حوادث طبیعی از جمله سیل داشته باشد حتماً احتیاجمند چند برابر هزینه و اعتبار هستیم ولی در مقابل مقاوم و با ظرفیت مناسب می سازیم که با هر بارش و پس لرزه بحران نداشته باشیم.

بالایی اظهار داشت: امیدواریم با دفاع جدی و مؤثری که استاندار در دولت و سازمان برنامه خواهد داشت اعتبار مورد احتیاج تأمین گردد تا بازسازی زیر ساخت ها را از سر بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سیل 376 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های کرمانشاه وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل 376 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های کرمانشاه وارد کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید