سایه سنگین دلار بر تورنمنت های کشتی، فعلا از اعزام خبری نیست!

به گزارش خبرنگاران، کاروان کشتی ایران باید حدود یکماه و نیم دیگر در بزرگترین آوردگاه بین المللی سالجاری این رشته، یعنی رقابتهای جهانی 2018 مجارستان به میدان برود. پیکارهایی که بسیاری از رقبای اصلی و دیرینه ایران از مدتها قبل برای پیروزی در آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری نموده اند و اردوها و تورنمنت های تدارکاتی را پیش رو دارند.

سایه سنگین دلار بر تورنمنت های کشتی، فعلا از اعزام خبری نیست!

این در حالیست که آزاد و فرنگی کاران کشورمان با توجه به افزایش قیمت دلار و لغو اعزام های خارجی فعلا با همان اردوهای همیشگی مشغول آماده سازی هستند و تنها به حضور در تورنمنت بین المللی بلاروس دلخوش نموده اند. البته به قول یکی از متولیان فدراسیون کشتی باید همین تورنمنت را هم روی چشم گذاشت، چراکه روند افزایش قیمت دلار به نحوی گردیده که ممکن است هر لحظه بر سرنوشت تنها تورنمنت تدارکاتی ملی پوشان هم تاثیر بگذارد!

اردوی کنونی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی به ترتیب در روزهای 3 و 5 شهریور ماه در خانه کشتی تهران شروع گردیده و نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی هم بلافاصله بعد از استراحتی کوتاه به جمع اردونشینان ملحق شدند. این در حالیست که شاگردان رسول خادم و علی اشکانی می دانند به جز یک تورنمنت بین المللی، اعزام دیگری آن هم برای برخی از نفرات منتخب اردو در کار نیست و این گوش شکسته های بی ادعا باید همچنان با تکیه بر توان و غیرت و انگیزه بالای خود مهیای رقابتهای دنیای شوند.

پیش از این قرار بود آزاد و فرنگی کاران تیم ملی تا زمان اعزام به رقابتهای دنیای علاوه بر چندین اردوی آماده سازی به چند تورنمنت بین المللی تدارکاتی نیز اعزام شوند، اما با توجه به حذف ارز مبادله ای برای اعزام های برون مرزی و افزایش قیمت بلیت هواپیما تنها حضور در تورنمنت بین المللی مدوید در کشور بلاروس برای آنها باقی ماند.

لغو اعزامی های کشتی تنها به بحث آماده سازی تیم های ملی بزرگسالان مربوط نمی گردد، بلکه همین چند روز پیش خبر رسید اعزام پنج تیم کشتی به میادین بین المللی هم منتفی گردیده است. بدین ترتیب اعزام تیم های منتخب کشتی آزاد بزرگسالان به تورنمنت سرکیسیان ارمنستان، تیم های کشتی آلیش مردان و زنان به جشنواره دنیای عشایری در قرقیزستان، تیم کشتی آزاد امید به تورنمنت سرکسیان ارمنستان و تیم کشتی فرنگی امید به جام صربستان لغو شد.

آنچه مسلم است قطع تخصیص ارز مبادله ای (هر یورو معادل حدودی 5200تومان) برای اعزام تیم ها به فدراسیون کشتی و چند برابر شدن قیمت بلیت پروازهای خارجی، فدراسیون را بر آن داشت تا به اجبار در اعزام های مهم کشتی گیران خود با محدودیت روبرو گردد.

رقابتهای دنیای کشتی قهرمانی دنیا روزهای 28 مهر تا 6 آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سایه سنگین دلار بر تورنمنت های کشتی، فعلا از اعزام خبری نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه سنگین دلار بر تورنمنت های کشتی، فعلا از اعزام خبری نیست!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید