رهبرانقلاب: تشکیل خانواده، ازدواج و تعداد فرزندان یک فرهنگ است

کانال مجازی ریحانه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اولین روز سال 93 در حرم مطهر رضوی طرح نوشته ای را به اشتراک گذاشت.

رهبرانقلاب: تشکیل خانواده، ازدواج و تعداد فرزندان یک فرهنگ است

به گزارش خبرنگار، رهبر معظم انقلاب در بخش دوم بیاناتشان در اولین روز سال 93 در حرم مطهر رضوی با تاکید بر فرهنگ گفتند: من در یک جمله عرض بکنم: عزیزان من! فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر است. چرا؟ چون فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس میکنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس میکنید، چه بخواهید، چه نخواهید؛ اگر این هوا تمیز باشد، آثاری دارد در بدن شما؛ اگر این هوا کثیف باشد، آثار دیگری دارد. فرهنگ یک کشور مثل هوا است؛ اگر درست باشد، آثاری دارد. الان درباره فراوری داخلی حرف میزدیم؛ اگر بخواهیم مصرف فراوریات داخلی به معنای واقعی کلمه تحقّق پیدا کند، باید فرهنگ [مصرف] فراوری داخلی در ذهن مردم جا بیفتد؛ اگر بخواهیم مردم اسراف نکنند، بایستی این باور مردم بشود؛ این یعنی فرهنگ. فرهنگ یعنی باورهای مردم، ایمان مردم، عادات مردم، آن چیزهایی که مردم در زندگی روزمره با آن سر و کار دائمی دارند و الهام بخش مردم در حرکات و اعمال آنها است؛ فرهنگ این است؛ این پس خیلی اهمّیّت دارد. مثلاً در حوزه اجتماعی، قانون گرایی که مردم به قانون احترام بگذارند یک فرهنگ است؛ تعاون اجتماعی یک فرهنگ است؛ تشکیل خانواده و ازدواج یک فرهنگ است؛ تعداد فرزندان یک فرهنگ است؛ اگر در این چیزها بینش مردم و جهت گیری مردم جهت گیری درستی باشد، زندگی در جامعه جوری خواهد شد؛ اگر خدای ناکرده جهت گیری غلط باشد، زندگی جوری دیگری خواهد شد؛ خدای ناکرده به همان بلایی مبتلا خواهیم شد که امروز کشورهایی که خانواده را و بنیان خانواده را ویران کردند و شهوات را به راه انداختند وَاتَّبِعوُا الشَّهَواتِ فَسَوفَ یَلقَونَ غَیّا (1) به آن سرنوشت دچار شدند. بنابراین تمرکز دشمنان بر روی فرهنگ بیشتر از همه جا است. چرا؟ به خاطر همین تأثیر زیادی که فرهنگ دارد. هدف و آماج تحرّک دشمنان در زمینه فرهنگ، عبارت است از ایمان مردم و باورهای مردم. مسئولان فرهنگی، باید مراقب رخنه فرهنگی باشند؛ رخنه های فرهنگی بسیار خطرناک است؛ باید حسّاس باشند، باید هشیار باشند.

این سخنان رهبر انقلاب اخیر به صورت طرح نوشته ای در کانال مجازی ریحانه به اشتراک کذاشته شده است، در ادامه می توانید این پست را ببینید:

رهبرانقلاب: تشکیل خانواده، ازدواج و تعداد فرزندان یک فرهنگ است؛

فرهنگ یعنی باورها، ایمان و عادات مردم، آن چیزهایی که مردم در زندگی روزمره با آن سر و کار دائمی دارند و الهام بخش مردم در حرکات و اعمال آنها است؛ پس خیلی اهمّیّت دارد. تشکیل خانواده و ازدواج یک فرهنگ است؛ تعداد فرزندان یک فرهنگ است. 93/1/1

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رهبرانقلاب: تشکیل خانواده، ازدواج و تعداد فرزندان یک فرهنگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبرانقلاب: تشکیل خانواده، ازدواج و تعداد فرزندان یک فرهنگ است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید