حاشیه های نقد مارموز در تلویزیون، ادامه دارد

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، حاشیه های نقد تلویزیونی فیلم مارموز کمال تبریزی همچنان ادامه دارد.

حاشیه های نقد مارموز در تلویزیون، ادامه دارد

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، فیلم سینمایی مارموز به کارگردانی کمال تبریزی و با حضور بازیگرانی همچون حامد بهداد، آزاده صمدی و ویشکا آسایش این روزها در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است. این کمدی داستان فردی را روایت می نماید که علی رغم سوابق نامناسب خود سودای نمایندگی مجلس را دارد.

برنامه میزانسن شبکه شما آدینه (28 دی ماه) به نقد این فیلم با حضور نیما حسنی نسب و مهرزاد دانش تصمیم گرفت و البته از خود کارگردان هم برای شرکت در بخشی از برنامه دعوت شده بود.

فردای پخش این قسمت از میزانسن، کمال تبریزی که به نظر می رسید از محتوای نقدها دل خوشی ندارد، در واکنش به این برنامه، یادداشتی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. تبریزی در بخشی از یادداشت خود نوشت: دیشب به دعوت یک همکار قدیمی که البته از دشمنان خانه در دوران شمقدری بود به گمان اینکه توبه نموده در برنامه میزانسن شرکت کردم و در ادامه دو منتقد نام آشنا در نقدی کهنه و عقب افتاده بر مارموز، مدام مرا به تکرار لیلی و مارمولک تشویق می کردند، دو نفری که با همراهی مجری، بدون درک تفاوت ها و ویژگی مارموز، شبیه دو کوه منجمد و متوقف شده بودند!

این کارگردان همچنین در بخشی از یادداشت خود دو منتقد برنامه میزانسن را به ارائه نقدهای سفارشی و باسمه ای متهم نموده و از تلویزیون به عنوان سیمای میلی نام برده بود.

در پی انتشار این مطلب، نیما حسنی نسب ـ منتقد میزانسن ـ هم در صفحه شخصی اش در اینستاگرام با خطاب قرار دادن کمال تبریزی نقد تندی را روانه وی کرد.

او در بخشی از یادداشتش نوشته بود: خطای شما در ساخت فیلم بد و متحجر و کوچه علی چپ زنِ مارموز به کنار، نقش کلیدی تان در فراوری یکی از مخرب ترین فراوریات سینمایی این سال ها و اختلال در نظام فراوری با پرداخت دستمزدهای نجومی از منابع نامعلوم، به زودی آشکارتر خواهد شد و تشت ها آماده سقوط از بام هاست...

و حالا دو روز بعد از پخش این برنامه و واکنش هایی که پیشتر عنوان شد، واکنش عوامل برنامه میزانسن به متن منتشرشده از سوی کارگردان مارموز، منتشر می شود.

روابط عمومی میزانسن در این مطلب آورده است:

برنامه میزانسن به عنوان یکی از تخصصی ترین برنامه های رسانه ملی در حوزه سینما و تئاتر با رویکردی متفاوت و دعوت از منتقدان نامی کشور ضمن نقد و آنالیز آثار مختلف سینمایی به مسائل روز این حوزه می پردازد که توجه و عکس العمل های مختلف هنرمندان به این برنامه نشان از درست طی کردن راه توسط این برنامه است.

ذائقه هنر این است، بهترین آثار سینمایی در جهان هم نیز منتقدان خاص خود را دارد هرچند که انتقادها به ذائقه نقد شونده خوش نیاید ولی می بایست به این مساله توجه کرد که نقد به حوزه مخاطب تعلق دارد و متاسفانه بنا گذاشتن غلط برنامه های پیشین سینمایی با این تصور که نقد به صاحب اثر مربوط می گردد، باعث توقع بیش از حد در میان بعضی سینماگران شده است که باید در هر نقد و نظری حضور داشته و از اثر خود دفاع نمایند.

روابط عمومی میزانسن ضمن دفاع از ارزش های رسانه ملی و محکوم کردن اتهامات وارده به منتقدان نامی سینما که در برنامه گذشته به نقد فیلم مارموز پرداختند، اعلام می دارد که در این برنامه سعی بر آن بوده نظر موافق و مخالف به صورت علمی و تخصصی در کنار هم قرار گرفته و بدون جانبداری آثار سینمایی نقد و آنالیز گردد و به همین دلیل نقدها با حضور موافق و مخالف صورت می گیرد اما با توجه به سطح نازل بعضی آثار از لحاظ نظر و آراء، منتقد موافقی وجود ندارد که از آنها جهت حضور در برنامه دعوت به عمل آید.

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، برنامه میزانسن به تهیه نمایندگی پدرام کریمی و کارگردانی محمد باریکانی و مجتبی فرجی آدینه ها ساعت 23 با اجرای مهدی سجاده چی به روی آنتن شبکه شما می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حاشیه های نقد مارموز در تلویزیون، ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه های نقد مارموز در تلویزیون، ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید