تمایل پایین مردم برای خرید خودروهای الکتریکی و خودران

شهروندان کشورهای دنیا با وجود پیشرفت های جدید در صنعت خودروهای خودران استقبال مناسبی از این وسایل نقلیه نکرده اند.

تمایل پایین مردم برای خرید خودروهای الکتریکی و خودران

به گزارش خبرنگار ، خودروسازان مطرحی در جهان با سرمایه گذاری های گسترده در حال کوشش برای فراوری خودروهای برقی و خودران با ویژگی های برتر هستند و حتی تا کنون نمونه هایی را نیز فراوری نموده اند. اما به تازگی آمارهایی منتشر شده است که حاکی از عدم استقبال مناسب مردم این نوع وسایل نقلیه برای استفاده های روزمره و سفر در مسیرهای طولانی است.

هزینه های میلیون دلاری فورد برای توسعه خودرهای خودران

سازمانی غیردولتی به نام JD Powers Mobility در یکی از کشورهای اروپایی اخیرا از حدود 5000 نفر از شهروندان مختلف در خصوص استفاده خودروهای برقی و خودروان نظرسنجی را مطرح نموده است. شرکت نمایندگان در این نظرسنجی سه مورد خرابی و اشکال فنی، نفوذ کابران غیرمجاز و هکرها و نگرانی از مسئولیت قانونی در پی تصادف با اتومبیل یا عابر پیاده را مهم ترین دغدغه های خود در عدم استفاده از این نوع وسایل نقلیه اعلام نموده اند.

نگرانی خودروسازان از فروش خودروهای الکتریکی و خودران

البته از طرفی دیگر اکثر شرکت نمایندگان در این نظرسنجی نسبت به آینده خودروهای خودران و برقی ابراز امیدواری کردند و خواهان انتشار اطلاعاتی بیشتر از نوع عملکرد و ارتباط این نوع از اتومبیل ها با رانندگان و سایر سرنشینان در سطح عموم شدند. با توجه به کاهش منابع سوخت فسیلی در جهان و آلودگی بی سابقه مناطق مختلفی از کره زمین در پی انتشار بیش از اندازه گازهای فسیلی، روند مناسبی در افزایش فراوری خودروهای الکتریکی و ترغیب بیشتر مردم به استفاده از این خودروها در پیش گرفته شده است.

یکی از بزرگ ترین چالش های خودروسازان بزرگ جهان که در زمینه فراوری اتومبیل های برقی و خودران فعالیت می نمایند ایجاد زیرساخت های مناسب برای استفاده از محصولات فراوریی خود است. این خودروسازان به ویژه در اروپا همکاری های زیادی را با دولت مردان کشورهای این قاره انجام داده اند و به دنبال آن هستند که فاصله زمانی بین ایستگاه شارژ را به کمتر از 30 دقیقه برسانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تمایل پایین مردم برای خرید خودروهای الکتریکی و خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل پایین مردم برای خرید خودروهای الکتریکی و خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید