بهترین سیستم های بازنشستگی متعلق به کدام کشورها است؟

هلند بهترین نظام بازنشستگی دنیا تا خاتمه سال 2018 را داشته است.

بهترین سیستم های بازنشستگی متعلق به کدام کشورها است؟

به گزارش خبرنگاران، موسسه مرکر در گزارش جدید خود به رتبه بندی نظام های بازنشستگی 34 کشور توسعه یافته دنیا تا انتها سال 2018 پرداخته است که در آن کشورها بر اساس شاخص های مزایا، طراحی نظام بازنشستگی، میزان پس انداز، حمایت های مالیاتی دولت ها از بازنشستگان، میزان مالکیت مسکن، دارایی ها، پوشش بیمه، رشد مالی، بدهی دولت به بیمه گران، حکمرانی، هزینه های زندگی بازنشستگان و متوسط درآمد آن ها پرداخته است. کشورها بر حسب امتیاز خود از صفر تا 100 رده بندی شده اند که صفر بیانگر کمترین امتیاز و 100 بیانگر بیشترین امتیاز است.

بر این اساس تنها دو کشور توانسته اند در بالاترین دسته (امتیاز بالای 80) جای گیرند. هر چند که طبق انتظارات قبلی کشورهای منطقه اسکاندیناوی حضور پر رنگی در صدر جدول دارند اما بالاترین رتبه در گزارش سال جاری به هلند رسیده است. این کشور به دلیل موفقیت خود در افزایش پس انداز بازنشستگان توانست تا به سلطه سه ساله دانمارک در این رده بندی انتها دهد.

بر همین اساس برترین نظام های بازنشستگی متعلق به کشورهای زیر است:

1-هلند با 80.3 امتیاز

2- دانمارک با 80.2 امتیاز

3- فنلاند با 74.5 امتیاز

4- استرالیا با 72.6 امتیاز

5- سوئد با 72.5 امتیاز

6- نروژ با 71.5 امتیاز

7- سنگاپور با 70.4 امتیاز

8- شیلی با 69.3 امتیاز

9- نیوزلند با 68.5 امتیاز

10- کانادا با 68 امتیاز

در این رتبه بندی هم چنین کشورهای سوئیس در رده یازدهم، آلمان در رده سیزدهم، انگلیس در رده پانزدهم، فرانسه در رده هفدهم، عربستان در رده هجدهم، آمریکا در رده نوزدهم، اتریش در رده بیست و پنجم، ژاپن در رده بیست و نهم، کره جنوبی در رده سی ام، چین در رده سی و یکم و هند در رده سی و سوم قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهترین سیستم های بازنشستگی متعلق به کدام کشورها است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سیستم های بازنشستگی متعلق به کدام کشورها است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید