بانوی وزنه بردار ایران در صندلی ششم آسیا ایستاد

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، تهران - خبرنگاران - سیده الهام حسینی ملی پوش وزنه برداری ایران در رقابت های قهرمانی آسیا با ثبت مجموع 176 کیلوگرم در رده ششم دسته 71 کیلوگرم ایستاد.

بانوی وزنه بردار ایران در صندلی ششم آسیا ایستاد

به گزارش روز پنجشنبه وبلاگ گردشگری و مسافرت از فدراسیون وزنه برداری؛ ششمین روز از بیست و نهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی زنان بزرگسال آسیا در گروه A و دسته 71 کیلوگرم پیگیری شد.

الهام حسینی ملی پوش وزنه برداری ایران در این دسته در سرانجام حرکت یک ضرب، 78 کیلوگرم، حرکت دوضرب 98 کیلوگرم و در مجموع 176 کیلوگرم را بالای سر برد و در صندلی ششم آسیا ایستاد.

حسینی در حرکت یک ضرب وزنه های 73 و 78 کیلوگرم را مهار کرد ولی در حرکت سوم پیروز به مهار وزنه 82 کیلویی نشد تا در یک ضرب هفتم گردد. وی در حرکت دوضرب ابتدا وزنه 93 کیلوگرمی را نتوانست بالای سر ببرد ولی برای نوبت بعدی پیروز شد وزنه 93 کیلوگرم را با پیروزیت مهارکرد. او در حرکت سوم هم وزنه 98 کیلویی را به خوبی بالای سر برد تا با مجموع 176 کیلوگرم در رده ششم آسیا جای بگیرد.

ریم وزنه بردار کره شمالی درحرکت یک ضرب 111 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 130 کیلوگرم و در مجموع 241 کیلوگرم را بالای سر برد و سه مدال طلا گرفت و وزنه بردارانی از ویتنام و ژاپن هم با مجموع 215 و 216 کیلوگرم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در ادامه این رقابت ها مرضیه قنبری نماینده دسته 76 کیلوگرم ایران فردا (آدینه) ساعت 20/14 دقیقه به مصاف حریفان می رود.

پیش از این پوپک بسامی و مریم زارع در سرانجام دسته 55 و 59 کیلوگرم قهرمانی آسیا به ترتیب در رده دوازدهم و هشتم قرار گرفتند. همچنین ابریشم ارجمند خواه و الناز باجلانی در دسته 64 کیلوگرم به ترتیب پانزدهم و شانزدهم شدند.

مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا از سوم تا دهم اردیبهشت ماه به میزبانی کشور چین در حال برگزاری است و این نخستین حضور تیم ملی وزنه برداری زنان ایران در آسیا است.

ورزشی**9029** 1200

منبع: ایرنا

به "بانوی وزنه بردار ایران در صندلی ششم آسیا ایستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی وزنه بردار ایران در صندلی ششم آسیا ایستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید