افزایش 19 درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، قیمت معاملات آینده نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان در شروع معاملات روز دوشنبه با 19 درصد افزایش به 71 دلار و 95 سنت افزایش یافت.

افزایش 19 درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان

به گزارش ، شبکه خبری بی بی سی گزارش داد که قیمت معاملات آینده نفت خام برنت در بازار سنگاپور در شروع معاملات روز دوشنبه با 19 درصد افزایش به 71 دلار و 95 سنت افزایش یافته است که بالاترین رقم طی 4 ماه گذشته محسوب می گردد.

در همین حال شبکه بلومبرگ در خبری فوری از افزایش 19 در صدی قیمت نفت اطلاع داد.

شبکه تلویزیونی سی ان بی سی نیز بیان کرد در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت خام برنت دریای شمال بیش از 17 درصد و نفت خام وست تگزاس نیز با 15 درصد افزایش به 63.34 دلار افزایش یافته است.

قیمت نفت خام برنت طی روز های گذشته حدود 60 دلار بوده است.

روز گذشته شبکه سی ان بی سی آمریکا اعلام نموده بود تحلیلگران نفت پیش بینی کردند پس از حمله پهپاد های یمنی به تاسیسات نفتی عربستان که توقف نیمی از فراوری نفت این کشور را به دنبال داشت، ممکن است بهای این طلای سیاه تا بشکه ای 10 دلار افزایش یابد.

این در حالی است که شرکت خدمات مشاوره ای انرژی اسپکتس بیان کرد احتمالا حدود نیمی از فراوری نفت خام از دست رفته عربستان سعودی روز دوشنبه ازسرگرفته خواهد شد، اما ازسرگیری کامل آن چند هفته زمان خواهد برد.

این شرکت خدمات مشاوره ای تاکید نمود حملات اخیر، 18 درصد از فراوری گاز طبیعی و 50 درصد از فراوری اتان و میعانات گازی در عربستان سعودی را متوقف نموده است.

انرژی اسپکتس اضافه کرد پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، این کشور به یکی از بزرگترین خریداران فرآورده های نفتی تبدیل خواهد شد.

پیش از این خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد خسارت های وارده به زیرساخت های شرکت نفتی آرامکو در عربستان به دنبال حملات پهپادی روز شنبه نیروی هوایی یمن به آن بسیار گسترده است و امکان تعمیر و اصلاح آن در کوتاه مدت وجود ندارد.

روز شنبه 10 پهپاد انصارالله یمن 2 پالایشگاه بقیق و خریص از تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان را هدف قرار دادند که به دنبال آن مقامات این کشور بیان کردند نیمی از فراوری نفت خام آن ها متوقف شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش 19 درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 19 درصدی نفت خام برنت در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید