از چه زمانی ثبت نام مسکن دولتی آغاز می شود؟ ، چه تسهیلاتی برای خرید این مسکن ها داده می شود؟

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن از آغاز ثبت نام مشمولان دریافت مسکن در قالب طرح اقدام ملی از شهریور امسال خبر داد. جواد حق شناس در این باره گفت: متقاضیان دریافت مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر می توانند از شهریور در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنند.

از چه زمانی ثبت نام مسکن دولتی آغاز می شود؟ ، چه تسهیلاتی برای خرید این مسکن ها داده می شود؟

خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جواد حق شناس، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: دولت 400هزار واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار ضعیف را در دستور کار قرار داده که از این تعداد ساخت 100 هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسکن است. حق شناس با اشاره به اینکه تفاوت طرح اقدام ملی مسکن با مسکن مهر در این است که قبل از ساخت واحدهای مسکونی، تقاضا برای ساخت مدنظر است، بیان نمود: از تجربه مسکن مهر در این طرح استفاده کردیم و قبل از ساخت واحدهای مسکونی اقدام به شناسایی مکان های دارای تقاضا کردیم و هم اکنون میزان نیاز و سطح تقاضا در هر کدام از مناطق مشخص شده برای اجرای این طرح شناسایی شده است.

وی ادامه داد: سامانه مراحل پایانی را طی می کند، در اوایل شهریور ثبت نام به صورت آزمایشی از شهر کرمان آغاز می شود. بعد از 10 روز استان های دیگر به آن اضافه و متقاضیان نیز به دو دسته افراد دارای زمین و افراد فاقد زمین تقسیم شده اند. حق شناس اظهار کرد: افرادی که دارای زمین هستند تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت در اختیار آنها قرار می گیرد و برای افراد فاقد زمین از اراضی دولتی که در اختیار این طرح است استفاده می شود، به طوری که با سازندگان وارد مذاکره می شویم و بر سر قیمت تمام شده به توافق می رسیم و در سامانه قیمت ها بسته به نوع پروژه درج خواهد شد. وی ادامه داد: یکی دیگر از امتیازات این طرح آن است که در تامین خدمات زیرساخت و روساخت هیچ مسئله ای وجود ندارد، زیرا به دلیل تقاضا محور بودن پروژه ها سریع ساخته شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره تسهیلات در نظر گرفته شده برای این طرح گفت: با توجه به توافقاتی که صورت گرفته متوسط تسهیلات تا 75 میلیون تومان با سود 18 درصد است، این تسهیلات نیاز به سپرده گذاری ندارد و تا سقف 100 میلیون تومان نیز می رسد، البته در کنار این تسهیلات، تسهیلات جعاله نیز پرداخت می شود. وی ادامه داد: تسهیلات 75 میلیون تومانی یا به صورت تسهیلات خرید به خریدار پرداخت می شود یا اینکه تسهیلات به انبوه سازان پرداخت می شود و انبوه سازان می توانند این تسهیلات را به خریدار انتقال دهند. حق شناس افزود: افراد واجد شرایط بعد از تایید نهایی باید 30 تا 50 میلیون تومان سپرده گذاری کنند. دو دهک اول مانند اقشار کم درآمد که شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند نیازی به آورده اولیه ندارند.

این مطلب برایم مفید است

35 نفر این پست را پسندیده اند

منبع: اقتصادنیوز

به "از چه زمانی ثبت نام مسکن دولتی آغاز می شود؟ ، چه تسهیلاتی برای خرید این مسکن ها داده می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چه زمانی ثبت نام مسکن دولتی آغاز می شود؟ ، چه تسهیلاتی برای خرید این مسکن ها داده می شود؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید