احتمال وجود اقیانوسی پر از آب در پلوتون

به گزارش وبلاگ گردشگری و مسافرت، محققان به تازگی دریافتند که ممکن است اقیانوسی پر از آب در پلوتون وجود داشته باشد که توسط یک عایق گازی محافظت شده است.

احتمال وجود اقیانوسی پر از آب در پلوتون

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گردشگری و مسافرت، طبق شبیه سازی های کامپیوتری محققان دانشگاه هوکایدو ژاپن؛ ممکن است، دریای فرضی پلوتون به لطف یک لایه عایق گازی به حالت مایع باقی مانده باشد.

براساس گزارش نیواطلس، هنگامی که فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا در ژوئیه سال 2015 به پلوتون رسید، بسیاری از عقاید ما را درباره این سیاره کوتوله و سایر اجرام آسمانی در خارج از منظومه شمسی تغییر داد، یکی از کشف های جالب این فضاپیما، یک منطقه سفیدرنگ و بیضی به اندازه تگزاس در بخش استوای این سیاره بود که ممکن است این منطقه دارای یک اقیانوس پرآبی باشد که در زیر سطح یخی قرار گرفته است.

با این حال مطالعه جدید دانشمندان موسسه فناوری توکیو، دانشگاه های توکشیما، اوساکا، کوبه و کالیفرنیا سانتاکروز نشان داد که حضور یک لایه هیدرات گازی از آب این اقیانوس محافظت می نماید.

لازم به ذکر است؛ هیدرات های گازی، شکل خاصی از آب و به صورت کریستال های یخ هستند که حجم زیادی از گازی شبیه به متان را در خود جای داده اند، چنین هیدرات هایی بسیار چسبناک بوده و یک عایق حرارتی بسیار خوب هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "احتمال وجود اقیانوسی پر از آب در پلوتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وجود اقیانوسی پر از آب در پلوتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید